29 marca 2016 Udostępnij

Nowoczesna stomatologia bez bólu

bezbolesne znieczulenie stomatologiczneDziś już nie trzeba się obawiać leczenia u dentysty, ponieważ może być całkowicie bezbolesne, dzięki zastosowaniu specjalnego znieczulenia. A co najważniejsze dla wielu pacjentów to fakt, że również podanie środka znieczulającego może się okazać bezbolesne. To właśnie znieczulenie komputerowe, które nie tak dawno się pojawiło daje nam ogromne możliwości.

znieczulenie komputeroweZnieczulenie komputerowe jest to system całkowicie nowoczesnym, oparty o komputery, które będą odpowiadać za podawanie środka znieczulającego. Aplikacja taka będzie oparta o innowacyjną technologię, które będzie szczególnie cenna dla osób, które są wyjątkowo wrażliwe na ból. Oprócz delikatnego podania środka znieczulającego również komfort po zabiegu będzie większy. Komputer w tym systemie odpowiada za wprowadzenie znieczulenie i następnie tempo podawania.

Pełna kontrola mikroprocesorowa gwarantuje dostosowanie tempa podawania znieczulenia do danej osoby i tego jak płyn znieczulający będzie się rozprowadzał po tkankach. To właśnie odpowiada za to, że znieczulenie jest bezbolesne. Przyczyną bólu przy podawaniu znieczulenia będzie to, że płyn jest wtłaczany szybko i pod wysokim ciśnieniem a to sprawia, że będzie rozpierał tkanki. To zaś będzie powodowało odczuwanie bólu. Znieczulenie komputerowe działa jednak zupełnie inaczej.

W tym przypadku płyn jest podawany z prędkością, która będzie pozwalać na jego bezpośrednie, bieżące wchłanianie i tym samym nie ma ciśnienia, które będzie powodować rozpieranie dziąseł. Tempo będzie kontrolowane przez komputer i dlatego nie trzeba się obawiać, że coś pójdzie nie tak. Wolne tempo podawania znieczulenia nie będzie jednak powodować, że na przeprowadzenie zabiegu należy bardzo długo czekać. Komputer będzie w stanie podać znieczulenie mniej więcej w ciągu 3 minut, w zależności od zastosowanej techniki. Od razu po zakończeniu podawania znieczulenia będzie można wykonywać zabieg.

Przy tradycyjnych technikach podaje się środek bardzo szybko, ale należy czekać kilkanaście minut nim środek znieczulający będzie działał. Kluczem w przypadku funkcjonowania znieczulenia komputerowego będą końcówki aplikacyjne. To dzięki nim lekarz może podawać znieczulenie bezboleśnie. Są one podobne do długopisu a na jego końcu znajduje się bardzo cienka igła. Prowadzi się ją specjalną techniką, która sprawi, że nie będzie się odczuwało jej obecności w tkankach.

stomatologia bez bóluDzieje się tak, ponieważ z igły sączy się płyn znieczulający i nim dotyka ona tkanek są one już powierzchniowo znieczulone. Do tkanek zawsze dociera najpierw płyn znieczulający a dopiero potem zaczyna się pojawiać igłą. Końcówki mają jeszcze taką zaletę, że nie przypominają w żadnym wypadku igły tradycyjnej i dlatego nawet dzieci nie muszą się już obawiać znieczulenia.

Zaletą znieczulenia komputerowego będzie również to, że już po wykonaniu zabiegu nie czujemy odrętwienia twarzy tak jak się dzieje w przypadku tradycyjnego znieczulenia. Cały czas zachować można swoją naturalną mimikę. Tym sposobem znieczulenia będzie można działać wyłącznie na jednego zęba, co przy tradycyjnym znieczuleniu nie jest możliwe.