21 marca 2016 Udostępnij

Leczenie zębów bez bólu. Które znieczulenie wybrać?

nowoczesne znieczulenieLeczenie zębów bez bólu jest obecnie możliwe, ponieważ dostępne mamy znieczulenia, które dają nam możliwość leczyć zęby bez żadnego bólu. Ale niestety ludzie często boją się samego znieczulenia. Ogólnie znieczulenie nie jest żadną naszą fanaberią. Dzięki temu, że mamy nowoczesne metody możemy być pewni, że praktycznie w zdecydowanej większości przypadków można uniknąć bólu w zabiegach diagnostycznych oraz leczniczych.

znieczulenie dla dzieci

Często ludzie obawiają się bólu i starają się szukać rozwiązania tego problemu. Środki znieczulające sprawią, że nasz organizm bólu nie będzie odczuwał, ale musimy pamiętać, że mają one również wpływ na nasz organizm. Dlatego sztuką będzie osiągnięcie efektu znieczulenia bez dużej ilości używanego środka znieczulającego.

Znieczulenie zęba u dentysty: rodzaje

  • Znieczulenie może być realizowane w formie żelu albo kremu, którym będzie się smarować powierzchnię, która ma być znieczulona przed wykonaniem zabiegu. Takie znieczulenie będzie działać kilka minut. Podawać go można, gdy zdejmuje się kamień nazębny, albo jeśli ktoś obawia się wkłuwania w dziąsło będzie można także zastosować to znieczulenie przez przygotowaniem znieczulenia właściwego. Jest to komfortowe rozwiązanie, które ułatwi nam przetrwanie momentu, w którym będzie wbijana igła w dziąsło.
  • Znieczulenie nasiękowe przygotowywane będzie w formie zastrzyku. Lek będzie wsiąkał w tkanki a pacjent nie będzie wtedy czuł policzka, dziąseł oraz języka. Jest to rozwiązanie wystarczające, gdy chce się usunąć zęba. Jednak nie będzie się raczej stosować go w przypadku leczenia zębów dolnych trzonowych oraz przedtrzonowych.
  • Znieczulenie przewodowe to rozwiązanie, które będzie podawane, przy leczeniu pozostałych zębów. Polega to na podaniu niewielkiej ilości leku, który zagwarantuje znieczulenie dużej części nerwu. Tego typu preparat będzie dostawał się głęboko w tkanki. Znieczulenie jest podawane bardzo blisko nerwu i dlatego ważną kwestią będzie precyzja jego wprowadzenia. Jeśli ma się problem z krzepnięciem krwi to przed podaniem znieczulenia trzeba o tym powiedzieć lekarzowi.
  • znieczulenie śródwięzadłoweZnieczulenie śródwięzadłowe polegać będzie na wprowadzeniu między ząb a dziąsło cienkiej igły, która wprowadzi niewielką dawkę preparatu i uda się znieczulić jeden ząb.
  • Znieczulenie prądem (TENS) to rozwiązanie, które obecnie staje się popularne. Specjalne elektrody będą odpowiadać za porażenie prądem dziąseł, które sprawi że nie będzie odczuwany ból.
  • Znieczulenia śródkostne realizowany będzie z użyciem specjalnej igły, która wchodzi w część kosci szczęki czy żuchwy. Środek podawany jest w głąb kości i znieczula końcówki nerwów.