1 marca 2016 Udostępnij

Komputerowe znieczulenie u dentysty to mniejszy ból

komputerowe znieczulenieBadania pokazują, że nawet około 45% pacjentów chce uciec z fotela od dentysty. A co okazuje się bardziej zaskakujące to fakt, że nie boimy się zabiegu, ale znieczulenia i bólu jaki z nim się wiąże. To jednak obecnie się już zmienia, ponieważ wchodzi bezbolesne znieczulenie komputerowe.

zabieg stomatologiczny bez bóluCoraz większe grono dentystów w swoim gabinecie musi bawić się w psychologa, próby motywacyjne czy nawet różne sposoby hipnozy, która sprawią, że pacjent nie będzie się obawiał wykonania znieczulenia. To istotna kwestia, ponieważ nawet 50% wszystkich pacjentów boi się znieczulenia w gabinecie dentystycznym i to wydaje się być dla nich szczególnym problemem. Obok tego często pojawia się również wyjątkowy stres, który odczuwamy nawet przez około tydzień już przed zabiegiem. Skoro się boimy, to zaczynamy dentystów unikać a to sprawia, że u większości osób pojawiają się przykre ubytki próchniczne, z którymi trudno sobie potem poradzić. U niektórych pacjentów stres zaczyna się pojawiać już w momencie, gdy tylko zobaczą strzykawkę.

Dlatego właśnie hitem jest znieczulenie bez użycia strzykawki. Dzięki niemu będzie można podawać znieczulenie przy użyciu specjalnego systemu komputerowego, który będzie kontrolował cały proces. W momencie, gdy komputer kieruje procesem znieczulenia możemy być pewni, że ciśnienie dozowania płynu będzie odpowiednie do fizjologicznej pracy naszych tkanek. W ten sposób płyn jest na bieżąco wchłaniany a to sprawia, że nie trzeba się obawiać bólu związanego z nagłym rozrywaniem tkanek, do którego dochodzi, gdy normalnie wtłacza się strzykawką pod dużym ciśnieniem.

Zabieg bez krzywej miny

Oczywiście znieczulenie komputerowe rozwija się świetnie, ale na tą chwilę w naszym kraju na taki luksus mogą liczyć wyłącznie pacjenci prywatnych gabinetów, gdzie takie usługi są powszechnie wykorzystywane. Można oczekiwać, że znieczulenie komputerowe będzie się dalej rozwijać również dlatego, że nie musimy obawiać się przykrych odczuć związanych ze skurczem twarzy, co pojawia się w momencie zastosowania normalnego znieczulenia. W przypadku tego nowoczesnego można nawet zdecydować się na znieczulenie bardzo dokładnie jednego zęba. Jest to wygodne i daje możliwość precyzyjnego wykonywania zabiegów.

Uczy dzieci spokoju

dzieci u dentystyJeśli chodzi o znieczulenie komputerowe to na pewno jest ono prawdziwym przełomem, gdy chodzi o leczenie dzieci. Właśnie to one przede wszystkim obawiają się wizyty u dentysty i jeśli zastosowane będzie takie znieczulenie oczekiwać można, że wizyta nie będzie już problemem. Przede wszystkim dzieci będą mogły uczyć się spokoju w czasie wizyty u dentysty. Możliwe, że dzięki temu znieczuleniu uda się zdecydowanie ograniczyć problemy z próchnicą, które niestety dotyczą wielu naszych rodaków. Do dentysty mogą się dzięki znieczuleniu komputerowego przekonać także takie osoby, które obawiały się od młodych lat chodzić do dentysty, właśnie ze względu na bolesne znieczulenie.